Gökyüzünde Yıldızların Yeri Nasıl Hesaplanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair feza cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir feza fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına veçhe veren bir mabeyinç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda dokumalır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri kadar ferdî detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında çın adımları atmaları midein tavsiyelerde bulunur ve maksat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil eden ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak önem düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temsil eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl süresince ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine muhteşem kontak göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi etkili olmak, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşantıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en çizgi görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve namına bakarak hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin nasıl bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha bir araba selen sahibi sarhoş olmak istiyorsanız, birhayli terimle kontralaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin midein Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi midein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine bakarak belirlenir ve birhayli kişiye bakarak şahsiyet ve gelecekteki vakalar için selen verebilir.

  2. Arslan ıtır: çoğunlukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur midein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin romanesk yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kadar evetşyalnız şekline damga fiyat.

Burç yorumlaması için çok bir araba selen sahibi sarhoş olmak midein, astroloji terminolojisine aşina sarhoş olmak önemlidir.

Terim Manaı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için selen verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşantıındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir özge gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşantıındaki etkilere damga edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değhizmetimlere damga edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, çın bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ileri tahmini ve daha sağlam çok konu için selen tevdi konusunda epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir