Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milel, çocuk sağlığı konusunda çeşitli çkızılışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziki, zihinsel ve içtimai sağlıklarını müdafaa etmek ve iyileştirmek bağırsakin birsonsuz çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Soyluluk Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile çocukların haklarını ve yaşama şartlarını düzeltmek bağırsakin birsonsuz çkızılışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk sağlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte olduğunu unutmamak gerekir. Bu akit, bütün çocukların ölümlü haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin kızılınmasını öngörür.
Birleşmiş Milel, çocuk sağlığı konusunda çeşitli ülkelerde, yöresel topluluklarla ve popülasyon grupları ile ortaklık yapmaktadır. Sağlıklı gıdaların, masumca deniz ve sağlıklı koşullarının sağlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çkızılışmalar yapmaktadır. Bunların katısilsile çocukların er yaşta kıraat dolak becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin sağlanması konularında çkızılışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milel, çocukların sağlıklı hayat sürdüklerinden emin bulunmak bağırsakin yevmi gereksinimlerin muhaliflamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların sağlıklı beslenmelerine yardımcı bulunmak, hastalıklardan korunmalarını temin etmek, içmece suyunun temiz olmasını temin etmek, ev hekimliği ve sağlık hizmetlerinin yaygınlaşması gibi birsonsuz konularda farklı ülke ve yöresel topluluklarla çkızılışmalar mimarilmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milel çocuk sağlığı konusunu öncelikli bir bahis olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların sağlıklı ve bahtiyar bir yaşam sürmeleri bağırsakin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Soyluluk Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu ortada, çocukların fiziki ve zihinsel sağlıklarını koruyacak sağlık hizmetleri, aşılama programları, temiz hayat koşulları, sağlıklı beslenme ve emin çocukluk devri gibi konularda ortak hareket etmektedir. Antrparantez, Birleşmiş Milel, çocukların yetişek haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda da çkızılışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve tay şartlarda yetişek haklarının kullanımını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda meydana getirilen çkızılışmalar, cihan çapında sağlıklı bir yaşam sürmelerine ağırlık etmektedir. Böylece çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi bağırsakin öncelikli olarak ele kızılınmaktadır. Bütün cihan ülkeleriyle ortaklık yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Soyluluk Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile birsonsuz çkızılışma yürütmüştür. Bunların indinde geçmiş devre genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile uygun mütalaameler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk sağlığı konularında önemli meyvelar aldırmıştır. Soyluluk Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile mütalaamelerinde yalnızca çocukların sağlıklı ve bahtiyar bir yaşam sürdüklerine yardımcı bulunmak istemiş ve bu mevzuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milel, bütün cihan çapında çocukların sağlıklı ve adaletli bir yaşam sürdüklerine yardımcı bulunmak bağırsakin çkızılışmalarını sürdürecektir.

Etiketler: , , , ,

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir