Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daim giriş yaratıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çdüzenındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan kontrolör sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğu kez kullanıcı adınızı değnöbettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde taraf vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğu kez Instagram temassı istediği derunin şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çbaşlamak derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun derunin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişoflaz farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Kesinlikle Anlayışsız Cebinır?
Instagram hesabı çdüzenınan ya da hacklenen eşhas derunin ne efsus ki çok zait sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok zait payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diyerek gerçekte özge kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Metot: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çdüzenışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değnöbettirin ve hoppadak arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Metot: Instagram hesabınız çdüzenındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz değnöbettiğinde veya kullanıcı adınız değnöbettiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değnöbettirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değnöbettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değnöbettiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” ya da bazı “değnöbetikliği anlayışsız düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız çoğu kez saldırganlar e-posta adresini değnöbettirdiği derunin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir