ucbasaktarim.com: Profesyonel Tarım Makinaları

Üçesasak Tarım, ziraat makineleri dalünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Kemre Serpme Makineleri, Ot Icma Tırmıkları, Traktör Dip Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yem Muhtelit Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Bant makineleri kucakin ürettiği üstün nitelikli çözümleriyle teşhisnır.

Tarım Makinaları

Tarım makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına reva olarak üretim yapmalarına yardımcı olabilir. Muvafık maşa ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan yerinde gıda üretimi, giyecek ve barınma vasatını sağlayamaz. Yüzlerce yıl önce tüm insanoğlu ilkel ziraat yapmaya esasladı fakat günümüzde toplumun yalnızca çok ufak tefek bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun tümünün ihtiyacını karşılayacak tarımsal üretimle meslekmaktadır. Araba ve ekipmanlar buna olanak teşhismaktadır. Türkiye, ziraat ve ziraat makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Artan istem ve ziraat dalünün gittikçe çeşitlenmesi, ziraat makinelerine olan ihtiyacın da artmasına niye olmuştur. Teknoloji ile baş başa vüruten ziraat makineleri, ziraat aletleri, kendiliğinden ve yardımcı ziraat makineleri üzere ekipmanlar ziraat sanayisini canlandırarak devamlılığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Tarım makineleri, kullanılan amaca ve alana göre farklılıklar göstermektedir. Tarımı kolaylaştıranbu makineler yardımıyla üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Ayrıca yalnızca ziraat dalü değil, ülkenin dış satım hacmi de gittikçe artmaktadır.

Üçesasak Tarım , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik çağdaş üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, kalifiye iş gücü ve faik üretim kapasitesi eşliğinde domestik üretim gücüyle müşterilerine en kazançlı hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çkızılışanı ile hareketli ve dermanlü sima kaynağına malik olan Üçesasak Tarım, layihamdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere denli tüm çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi sabık araba üretimi ile 15 ’i fazla ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine ilhak değer sağlayıcı Üçesasak Tarım; iri Ar-Ge çkızılışmalarının ışığında, gelecek teknolojiyle standartlarını sürekli yükseltmektedir. Kesiksiz ilerleme ve sıfır yanılgı üretim sistemi, Üçesasak Tarım ürünlerinin hem dar içre hem de dar haricinde güvenilerek kullanılmasının esaslıca nedenidir. Üçesasak Tarım, nitelikli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunmuş olduğu tüm sektörlerde soyıtlamıştır.

Üçesasak Tarım olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Kemre Serpme Makinalarıdır”. Kemre serpme makinası gübrelerin reva ve stabil bir şekilde tevziını sağlar.
Gübreyi yerinde ve gerçek bir şekilde toprağa serpebilen Kemre Serpme Makinası ile lüzumsuz basma kullanımı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve verimkâr bir şekilde dağıtabilirsiniz. Kemre Serpme Makinaları yardımıyla toprak üzerinde henüz az efor harcama ederek çok henüz sağlıklı işlem yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın lüzumsuz olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Kemre Serpme Makinası yardımıyla çok henüz sağlıklı lafır ve toprağınızdan henüz fazla yemiş ve göverti elde etmenize yardımcı olabilir.
Kemre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması kucakin kullanılan miktarların sağlıklı bir şekilde ayarlanması sağlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden henüz verimkâr bir şekilde yetişmesini sağlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en önemli ihtiyaçları olan azık maddelerini sağlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapkaloriın iyileştirilmesine katkı sağlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını sağlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu denli katkı sağlayıcı gübrelerin kullanımı konusunda çok önemli ve ilgi edilmesi gereken bir ilke bulunmaktadır.
Bu ilke gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Kemre Serpme Makinası yardımıyla gübreyi toprağa henüz homojen dağıtarak henüz verimkâr özlar elde edebilirsiniz.

Üçesasak Tarım olarak bir diğer ürünümüz olan Traktör Dip Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine duymak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi yer seviyesinden duymak ve bekleyen bir damperli kamyona evet da yalınlık bir trap hafriyatsına terk etmek kucakin münteşir olarak kullanılır. Dip yükleyici ile baş başa bir malzemeyi yere itmeden duymak mümkündür. Dip yükleyiciler çoğu kez istiflenmiş olan bir malzemeyi yer seviyesinden duymak kucakin kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona veya trap hafriyatsı üzere alanlara terk etmek kucakin yeğleme edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere uygulanan ense yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı üzere sebeplerden ötürü yeğleme edilebilir. Traktöre çıihtiyarlabilir bir bandajlantı parçbeyı üzerinden monte edilmekle beraber yükleyici kovası değmaslahattirilebilir ve birgeniş ataşmanla da kocaletilebilir. Anne dahişenler çoğu kez hidrolik dahişenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çkızılıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da deprem ettirilir. Teleskopik konveyörlara göre nispetle az maliyetleri ve çok yönlülükleri de ense yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör ense yükleyiciler kucakin yeğleme edilebilecek birgeniş üretici ve satıcı firma bulunmaktadır.
Satın hava gerçekleştirirken üretici firmaların yeğleme edilmesi hem fiyat hem de kalite olarak avantaj sağlayabilir.
Üreticilerden satın ara sıra üründe özelleştirme olanakı da sunmaktadır.
Tarım makineleri dalünün önde gelen üreticilerinden Üçesasak Tarım’ın ense yükleyici modellerini internet sitemizden inceleyerek selen sahibi olabilirsiniz.

Ot Icma Tırmığı biçilmiş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri ağızotu bitkilerinin toplama ve balyalama maslahatlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu strüktürlması maslahatlemlerini sağlayıcı bir makinedir. Üçesasak Tarım olarak Ot Icma Tırmıkları da ziraat makinalarımız arasında bulunmaktadır. Ot Icma Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Askılı Ot Icma Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Icma Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Icma Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Icma Tırmığı olarak 6 anne gruba ayrılır.

Yem muhtelit makinası, besi hayvancılığı veya süt hayvancılığı yapan çiftçiler ve üreticilerin hayvanları iaşe sırasında iş ağırlıkünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi sırasında ilgi etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine ilgi edilmediği dem hayvanın sütü ve etinden randıman kızılınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği yapan çiftçiler ve üreticiler ilk etap olarak iaşe sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıgizem vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması gereken tüm gıdaları yek seferde alabilir ve henüz kazançlı beslenebilir. Yem karmanın strüktürlması hayvanın tüketmesi gereken tüm gıdaları bir araya getirerek henüz kazançlı beslenmesine böylece henüz fazla randıman almanızı sağlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile baş başa Yem Muhtelit Makinaları da Üçesasak Tarım olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçesasak Tarım olarak ilaçlama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de evetğu üzere en üst seviye kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asılır Tip (ölçün) , Asılır Tip (Hidrolik) , Asılır Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi strüktürsı ensesi kalın ve verimkâr bir tarımsal üretim kucakin önemli avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan ziraatı kucakin önemli bir köprü maslahatlevi görmektedir.
Tarımsal üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin henüz kazançlı durumlara gelmesi kucakin tarımsal dış satım noktasında Üçesasak Tarım olarak tüm çkızılışanlamış olurımızın ulamasıyla baş başa
Üçesasak Tarım kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Tarım Makinaları ve akademik makale için: https://ucbasaktarim.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir